تورهای آذربایجان

عنوان ایرلاین اقامت قیمت از آژانس

تور آذربایجان

کشور کوچک آذربایجان ترکیبی از مناظر منحصربفرد و آثار طبیعی، فرهنگی و معماری بسیار زیبا در کنار آداب و رسوم جالب توجه و تاریخ و فرهنگی غنی است که می توان آن را تشبیه به قطره ای از اقیانوس نمود که تمامی زیبایی های اقیانوس را یک جا در خود جای داده است.


تاریخ و فرهنگ آذربایجان در طول قرن ها الهام بخش تعداد بیشماری از سیاحان بین المللی بوده است. افرادی همچون پلینیوس، بطلیموس، مارکوپولو و بسیاری دیگر سفرنامه هایی خواندنی از سرزمین افسانه ای آتش در مسیر جاده ابریشم به جا گذاشته اند.


در آذربایجان جاذبه های بسیاری از جمله قلعه های عظیم و مقبره های پادشاهان مشهور همچنان پابرجاهستند. مردمان این سرزمین نه تنها اجداد خود را به دست فراموشی نسپرده اند بلکه یاد و خاطره آنها را در آثار بسیاری همچون فرش های زیبا و سازه ها و ساختمان هایی با معماری خاص حفظ کرده اند. همین ویژگی های منحصربفرد آذربایجان باعث می شود هر ساله به تعداد گردشگران بازدیدکننده از این کشور افزوده شود.


کشور آذربایجان همچنین گنجینه ای ویژه از ذخیره گاه های طبیعی است که از انواع یازده اقلیم جهانی، تعداد نه عدد از انها در آن به چشم می خورد. جنگل، بیابان، مناظر کوهستانی، دشت های پهناور، چمنزارهای آلپی و دریاچه های زیبای این کشور در فصل های مختلف سال پذیرای گردشگران هستند. از دیگر ویژگی های این سرزمین، فراوانی آب های گرم و معدنی آن است که این کشور را تبدیل به یکی از مقاصد گردشگری سلامت برای بهره مندی از اسپاهای آن می کند.


یکی دیگر از جاذبه های طبیعی کشور آذربایجان، انواع رسوب های آتشفشانی در آن است. ذخایر طبیعی زمینی و زیرزمینی این کشور شامل نفت، گاز، آهن، طلا و کوبالت است. آذربایجان همچنین یکی از کشورهای حاشیه دریای خزر به عنوان بزرگترین دریاچه جهان است که از مهمترین زیستگاه های ماهی خاوریار است. سواحل دریای خزر در آذربایجان روحی شگفت انگیز دارد که بهشتی برای طرفداران تعطیلات ساحلی است و الهام بخش بسیاری از شاعران و نویسندگان بوده است.


برای تمامی گردشگران آذربایجان پیشنهاد سفر در شش مسیر گردشگری شامل مسیرهای آبشرون، شمال غربی، غربی، جنوبی، شمالی و نخجوان ارائه می شود. مسیرهای جایگزین دیگری نیز وجود دارند که اغلب در تور باکو به شهرهای کوچک و بزرگ توریستی ختم می شوند. از مهمترین مکان های گردشگری می توان به گنجه، شکی، شاماخی و گابالا اشاره کرد.

هتل های آذربایجان