تورهای ارمنستان

عنوان ایرلاین اقامت قیمت از آژانس

تور ارمنستان

تور ارمنستان ایروان


ایروان 


ایروان را می‌توان به‌عنوان یکی از مهم‌ترین شهرهای قفقاز جنوبی به شمار آورد. این شهر به سبب جاذبه‌های دیدنی و تاریخی بیش از 2800 سال مورد علاقه ارمنیان جهان است. این علاقه‌مندی ارمنی‌ها خود موجب محبوبیت تور ارمنستان ایروان شده است و ازاین‌رو قیمت تور ارمنستان ایروان نیز برای آن ها حائز اهمیت است. این شهر در دامنه کوه آرارات و بر کرانه رود هرازدان قرار داد. ایروان در دهه 1390 میلادی دچار تحولات بسیاری شد و چهره ای تازه به خود گرفت در این تحول از نو ساخته شد و در حال حاضر یکی از زیباترین شهرهای این کشور و یکی از مقصدهای گردشگران در تور لحظه آخری ارمنستان است. ازآنجاکه این شهر از موقعیت استراتژیکی خاصی برخوردار بود در نبردهای روس‌ها، پارس‌ها و عثمانی‌ها مورد توجه آن‌ها قرار می‌گرفت که در این نبردها چیزی جز ویرانی نصیب ایروان نمی شد. از طرفی بلایای طبیعی همچون زلزله در قرن هفدهم میلادی این شهر را به طور کامل ویران نمود. با این وجود آثار تاریخی ایروان کهن تاکنون دوام آورده‌اند. این شهر بعدها با نقشه های الکساندر تمانیان معمار در دوره شوروی بازسازی شد. این شهر با توجه به زیبایی هایی که دارد همواره مورد توجه شرکت های مسافرتی بوده و این شرکت ها را به برگزاری تور ارمنستان ایروان ترغیب کرده است.


ارمنستان دارای اماکن گردشگری بسیار زیبا و جذاب است که تور لحظه آخری ارمنستان ایروان این فرصت را برای شما فراهم می آورد تا از این اماکن دیدنی در تور ارمنستان ایروان بازدید کنید. از جمله مکان های گردشگری زیبای این منطقه می توان به کلیسای گغارت، معبد گارنی، دریاچه سوان، دره گل ها، ساختمان اپرا، گاسگاد، پارک دنیای آب ایروان، بنای یادبود قتل عام ارامنه، موزه مانتاداران، موزه قلعه اربونی ارمنستان، گالری ملی ارمنستان، خانه و موزه سرگئی پاراجانف اشاره کرد که در ادامه به معرفی چند مورد از این اماکن می پردازیم.


معبد گارنی


قلعه گارنی در زمان هایک ناهابت ساخته شده بود و نام آن از نام گارنیک، نوه نتیجه هایک گرفته شده بود. در این منطقه رودخانه ای وجود دارد با نام گارنی که در 28 کیلومتری جنوب شرقی ایروان قرار گرفته است و زیر مجموعه استان کوتایک است. این منطقه که از ویژگی های خاص آب و هوایی برخوردار است در قرون گذشته مورد توجه پادشاهان بوده است و از این منطقه به عنوان شکارگاه و ییلاق خود استفاده می کردند. همچنین مورد توجه گردشگران است و آن ها را به انتخاب تور لحظه آخری ارمنستان ایروان و رزرو تور ارمنستان ایروان سوق می‌دهد. در محدوده این معبد، تخته سنگی که به عنوان شناسنامه این مکان شناخته می شود، عبادت گاه معبد و حمام اختصاصی دختر خسروپرویز خواهر تیرداد سوم قرار دارد که با رزرو تور ارمنستان ایروان می توانید این مکان دیدنی و زیبا را ببینید.


دره گل ها
این دره در 50 کیلومتری شمال شرقی ایروان و در دامنه کوه ها قرار گرفته است. این منطقه که دارای طبیعتی سرسبز کوهستانی است در زمستان پوشیده از برف و در تابستان پوشیده از گل ها و گیاهان زیبا می شود. این مکان از مراکز مهم تفریحی در ایام مختلف سال است و نظر هر جهانگردی را به خود جلب می کند تا آنجا که به رزرو تور ارمنستان ایروان اقدام کنند. این مکان دارای مجموعه های ورزشی و هتل ها و رستوران های متنوعی است که با توجه به مناسب بودن قیمت تور ارمنستان ایروان و رزرو تور ارمنستان ایروان به همه آن ها که دنبال لحظاتی خاطره انگیز و جذاب هستند توصیه می شود. در این منطقه 4 کلیسای بزرگ و 2 کلیسای کوچک وجود دارد که کلیسای اصلی به اسم GRICOR مقدس است که در سال 1013 میلادی بنا شده است. در محوطه آن نیز مقبره بنیان‌گذار آن یعنی GRICOR و 2 پادشاه دیگر ارمنی که در جنگ سلجوقیان جان داده اند قرار دارد. دره گل ها پیست اسکی به طول 7 کیلومتر دارد که در سال 2004 مورد بازسازی قرار گرفت و به تعداد ایستگاه های آن افزوده شد. با توجه به قیمت تور ارمنستان ایروان ، تور لحظه آخری ارمنستان ایروان یکی از بهترین فرصت هایی است که می توان با رزرو تور ارمنستان ایروان برای بازدید از این منطقه زیبا برای خود فراهم آورد.


گاسگاد معروف به هزار پله


بعد از استقلال ارمنستان مهندس الکساندر تامنیان طرح جامع خود را برای شهر ایروان ارائه داد که یکی از مهم ترین قسمت های آن گاسگاد بود که در سال 1970 زیر نظر معمار TOROSIAN تکمیل شد. گاسگاد دارای 750 پله است و به همین خاطر به آن 1000 پله نیز می گویند. این مکان مرکز شهر که پایین ترین نقطه شهر از نظر ارتفاع است را به بالاترین نقطه شهر متصل می کند. این نکات جالب و البته دیدنی باعث شده است که جهانگردان برای یک‌بار هم که شده است به جست‌وجوی قیمت تور ارمنستان ایروان بپردازند و خود را برای رزرو تور ارمنستان ایروان آماده کنند در گاسگاد زیبایی های دیگری نیز به چشم می خورد که در تور لحظه آخری ارمنستان ایروان می توان این زیبایی ها را مشاهده کرد.


دریاچه سوان


این دریاچه که بزرگ ترین دریاچه قفقاز و از دریاچه های آب شیرین جهان است در استان گغارکونیک و در 60 کیلومتری شمال شرقی ایروان قرار دارد. آب 36 جویبار به این دریاچه می ریزد و تنها رودخانه ای که از دریاچه سوان سرچشمه می گیرد رود هِرازدان است. چشمه آب معدنی دیلیجان و شهرستان دیلیجان از دیگر مکان های گردشگری اطراف این دریاچه هستند که در تور ارمنستان ایروان می توان برای لحظاتی هم که شده از زیبایی آن استفاده کرد. قیمت تور ارمنستان ایروان برای بازدید از این زیبایی ها مناسب همواره مناسب در نظر گرفته شده است و جهانگردان را به رزرو تور ارمنستان ایروان ترغیب کرده است.


کلیسای گغارت


این کلیسا در 35 کیلومتری جنوب شرقی ایروان و در ساحل شرقی رودخانه آزاد در دره تاریخی گغارت قرار دارد. این بنا در دو زمان مختلف ساخته و از دو قسمت مختلف ساخته شده است که این به سبب ساخت دو بنا در زمان مالکیت مالکان آن یعنی خاندان زاکریان و پروشیان که دو خاندان ثروتمند ارمنستان بوده اند، است. این مکان از دو کلیسای درونی و بیرونی تشکیل شده است که کلیسای بیرونی در زمان مالکیت خاندان زاکریان و کلیسای درونی در زمان مالکیت خاندان پروشیان ساخته شده اند. این مکان زیبا از جمله مکان هایی است که می توان در تور لحظه آخری ارمنستان ایروان از آن بازدید کرد.


ساختمان اپرا


این ساختمان یکی از شاهکارهای معماری ایروان است و جزء یکی از بهترین سالن‌های اپرای برتر جهان است. ازآنجاکه قیمت تور ارمنستان ایروان همواره از تورهای گردشگری با قیمت مناسب است دیدن این ساختمان در تور لحظه آخری ارمنستان ایروان بسیار خاطره انگیز خواهد بود. این ساختمان که هم نام با اولین اپرانویس ارمنی Aram kachatorian است و از دو قسمت تشکیل شده است که سالن غربی آن سالن فیل هارمونیک و سالن شرقی آن سالن اپرا و باله به نام Alexander spendiarian است. هنرمندان بسیاری جهت برگزاری کنسرت های موسیقی به ارمنستان سفر می کنند. همچنین مراکز تفریحی بسیاری در اطراف این ساختمان وجود دارد که گردشگران می توانند با بررسی قیمت تور ارمنستان ایروان و رزرو تور ارمنستان ایروان از زیبایی ها و امکانات این اماکن در تور ارمنستان ایروان استفاده کنند.

 

هتل های ارمنستان