تور استانبول

استانبول لحظه آخری و ارزان

توراستانبول


استانبول یکی از شهرهای ترکیه و بنا به تعریفی زیباترین شهر آن است. استانبول توانسته با فراهم کردن امکانات مناسب تفریحی و گردشگری خود را به عنوان یکی از شهرهای جذاب و مناسب در حوزه گردشگری مطرح کند. خوشبختانه در کشور ما شرکت های مسافرتی زیادی اقدام به برگزاری تور استانبول و تور لحظه آخری استانبول می کنند و بنا به آمار موجود پر رفت و آمدترین تور خارجی از کشور ایران تور استانبول است.
تور استانبول در طول سال قیمت متفاوتی دارد و با توجه به امکاناتی که ارائه می شود قیمت تور استانبول را متنوع می کند. امکاناتی نظیر درجه کیفی هتل، نوع پرواز و ایرلاین مربوطه و خدمات مختلفی که در تور استانبول ارائه می شود قیمت تور استانبول را مشخص می کند. قیمت تور استانبول نسبت به تور دیگر کشورها بسیار مناسب است و شما می توانید با مناسب ترین قیمت راهی استانبول شوید.


شما در تور استانبول می توانید از جاهای دیدنی و تاریخی شهر استانبول دیدن کنید که در ادامه برخی از این مناطق را به شما معرفی خواهیم کرد. به خاطر داشته باشید طبق قراردادی که سال ها است کشور ایران و ترکیه با هم امضا کرده اند برای ورود به ترکیه نیازی به ویزا نبوده و شما صرفاً با پرداخت عوارض خروج از کشور و مهر پاسپورت می توانید در کشور ترکیه اقامت کنید.


تنگه بسفر


یکی از مناطق جذاب و زیبا در شهر استانبول بسفر است. در واقع تنگه بسفر استانبول را به دو قسمت آسیایی و اروپایی تقسیم بندی کرده. حتماً می دانید که کشور ترکیه جزو کشورهایی است که بخشی از آن در قاره اروپا و بخشی در قاره آسیا واقع شده است و شما این ویژگی را در شهر استانبول به خوبی مشاهده می کنید و می توانید فرهنگ و معماری متفاوت هر دو قسمت را از نزدیک مشاهده کرده و با هم مقایسه کنید. این رودخانه که به تنگه بسفر مشهور است حدود 30 کیلومتر طول دارد و شما می توانید در آن قایق سواری کرده و یا از دیگر ورزشهای آبی موجود در آن استفاده کرده و لذت ببرید.


بازار بزرگ استانبول


یکی از جاذبه های مهم در تمام شهرهای دنیا گشت و گذار در بازار است و شما می توانید در بازار به فرهنگ و تمدن یک شهر تا حدود زیادی پی ببرید. بازار بزرگ استانبول یکی از قدیمی ترین بازارهای سرپوشیده در دنیا محسوب می شود که توانسته به یکی از جاذبه های مهم گردشگری در ترکیه تبدیل شود. در این بازار فروشگاه های متنوعی وجود دارد که محصولات مختلفی را ارائه می دهند و یکی از مکان های مناسب برای خرید سوغاتی افرادی که با تور لحظه آخری استانبول راهی این شهر شده اند محسوب می شود و نسبت به جاهای دیگر استانبول قیمت مناسب تری دارد.


برج گالاتا


در بسیاری از شهرهای ایران مشاهده کرده ایم که به بلندترین نقطه شهر بام می گویند و از آنجا می توان اشراف کاملی به مناطق مختلف شهر داشت. برج یا ساختمان گالاتا نیز همین امر را برای شهر استانبول محقق کرده است. شما می توانید پله های این برج را طی کنید و زمانی که به بالا رسیدید منظره بسیار زیبای شهر استانبول را زیرپای خود مشاهده کنید. علاوه بر آن در بالای برج رستوران و کافی شاپ هایی برای پذیرایی از شما راه اندازی شده که می توانید اوقات خوشی را در آن سپری کنید.


کلیسای کورا


استانبول جزو شهرهای مسلمان محسوب می شود ولی مردم مسیحی نیز در این شهر حضور دارند و البته این کلیسا مربوط به دوران بیزانس است که دین غالب مردم ترکیه مسیحیت بوده است. اگر قیمت تور استانبول مناسب بود و راهی این شهر شدید حتماً از این مکان دیدن کنید. این کلیسا در قرن چهارم و قرون وسطی ساخته شده و امروزه تبدیل به یکی از آثار تاریخی و دیدنی شهر ترکیه شده است. این کلیسا در قرن یازدهم بازسازی شده و به همین دلیل بیشتر قسمت های آن نیز مربوط به همین قرن بوده و علاوه بر آن چندین بار دیگر مورد بازسازی قرار گرفته است. البته به خاطر داشته باشید که این کلیسا نیز مانند ایاصوفیه در زمان عثمانی تبدیل به مسجد شد ولی در قرن 19 مجدداً تغییر کاربری داده و تبدیل به موزه ای برای بازدید علاقه مندان شد. شما در این کلیسا می توانید با معماری زمان بیزانس به خوبی آشنا شده و از طرح و نقش های آن لذت ببرید.


خیابان استقلال


افرادی که با تور استانبول و تور لحظه آخری استانبول به شهر استانبول مسافرت کرده اند قطعاً پا به این خیابان گذاشته و با آن آشنا هستند. خیابان استقلال یکی از مشهورترین خیابان های استانبول بوده که شما می توانید با قدم زدن در آن از مغازه های رنگارنگ و رستوران های جذاب و دوست داشتنی لذت ببرید.قطعاً یکی از لذت های تور استانبول گشت در خیابان استقلال و گوش دادن به شلوغی شهر و افرادی است که در سراسر خیابان مشغول نواختن موسیقی های مختلف هستند.


مسجد ایاصوفیه


شاید بتوان ایاصوفیه را اصلی ترین نماد شهر استانبول به حساب آورد و تقریباً تمام افرادی که با تور لحظه آخری استانبول راهی این شهر می شوند نام آن را شنیده و با آن آشنا هستند. این مسجد یکی از زیباتری بناهای استانبول است که در زمان روم باستان ساخته شده و در ابتدا به عنوان کلیسا مورد استفاده قرار می گرفته و زمانی که حکومت عثمانی بر ترکیه و شهر استانبول حاکم می شود این بنا را به مسجد تغییر کاربری می دهد. مناره های این مسجد که در اطراف آن قرار دارد در زمان عثمانی ساخته شده و کاربری آن را به کلی تغییر داده تا زمانی که آتاتورک دستور می دهد این بنا به عنوان موزه ادامه فعالیت بدهد و امروزه به یکی از مکان های زیبا و مهم ترکیه تبدیل شده که شما باید در تور استانبول از آن بازدید کنید.


حمام خرم سلطان


قطعاً ایرانی ها به خاطر سریال های ترکیه ای با نام خرم سلطان آشنا هستند. جالب است بدانید در استانبول یک حمام قدیمی به همین نام وجود دارد که به دستور سلطان سلیمان ساخته شده و شما می توانید در طول سفر با تور استانبول از آن بازدید کنید. امروزه این حمام مورد بازسازی قرار گرفته و به عنوان یکی از مکان های مهم به گردشگران خدمات مختلفی ارائه می دهد. شما می توانید در این مکان یک حمام سنتی به شیوه عثمانی را تجربه کنید و علاوه بر آن از کافی شاپ و رستوران های موجود در مجموعه نیز استفاده کنید. البته به خاطر داشته باشید که هزینه استفاده از این حمام اندکی گران است و اگر این مورد نیز در تور استانبول شما وجود دارد باعث می شود که قیمت تور استانبول برای شما افزایش پیدا کند.

هتل های استانبول