تورهای باکو

عنوان ایرلاین اقامت قیمت از آژانس

تور باکو

باکو پایتخت کشور جمهوری آذربایجان بزرگترین شهر و بندر این کشور است و بر کرانه سربی دریای خزر و در شبه جزیره آب شوران قرار دارد. بر مبنای اسناد تاریخی، باکو یکی از کهن ترین شهرهای شرقی است. این منطقه همچنین یکی از مناطق نفت خیز جهان است.


به باور بسیاری، باکو از نام کهن پارسی بادکوبه می آید که اشاره به جایی دارد که شدت باد در آن زیاد است .زمستان های باکو نیز به کوبندگی توفان ها و بادهای خشن معروف است.

باکو از سه منطقه اصلی تشکیل شده: ایچری شهر (باستانی)، بخشی که در دوران سوسیالیستی بنا شده و اکنون در حال نوسازی است، دیگری بخش جدید و نوساز شهر است.

تنوع فرهنگ و زندگی در تور باکو، پایتخت آذربایجان، به زیبایی تمام دیده می شود و امکان تماشا و لمس تناقض و ترکیبی از زندگی شرق و غرب را برای بازدیدکنندگان فراهم می کند. تئاترها، موزه ها، کنسرت ها، نمایشگاه ها، فستیوال های بین المللی فرصت تماشای هنر آذربایجانی جدید و قدیم را در کنار هم فراهم می کنند.


هر ساله در حدود دو میلیون گردشگر از سراسر جهان از آذربایجان دیده می کنند که این رقم به طور مداوم در حال افزایش است. توسعه گردشگری این کشور براساس برنامه های استانی است و در همین راستا پیوندهایی با سازمان های بین المللی برقرار شده است. آذربایجان همچنین عضو سازمان جهانی گردشگری است. گردشگری داخلی نیز با حمایت دفاتر خدمات مسافرتی محلی توسعه یافته است. بیشترین نوع گردشگری داخلی این کشور از نوع فرهنگی و اکوتوریستی است. وزارت فرهنگ و گردشگری آذربایجان به دنبال توسعه گردشگری بین المللی در این کشور است.


آذربایجان از جمله کشورهای است که بیشتر در معرض نادیده شدن قرار دارد و در صورتی که فرصت بازدید از آن را با تور باکو به خود ندهید، نیمی از عمرتان بر باد رفته است.

هتل های باکو