تورهای باکو

عنوان ایرلاین اقامت قیمت از آژانس

تور باکو

تور آذربایجان باکو


تور باکو

شهر نام آشنای باکو یکی از شهرها و بندرهای بزرگ جمهوری آذربایجان و پایتخت این کشور است. این شهر که به عنوان خواهرخوانده شهر تبریز نیز شناخته می شود دارای معماری بسیار جذابی است و ترکیبی از سنگ فرش‌های اروپایی و آسمان خراش‌های مدرن آسیایی است. شهر قدیم باکو با برج دختر، کاخ شیروان شاه، معماری سنگی و مغازه ها و رستوران های سنتی خود قلب تپنده باکو به شمار می رود و مانند تکه ای از گذشته در قلب باکو می درخشد این شهر تاریخی که میان دیوارهای کنگره دار محصور است در فهرست جهانی یونسکو ثبت گردیده است. آذری ها به این شهر ایچری نیز می گویند. از این رو سفر به این نقطه برای همه علاقه‌مندان به تاریخ جذاب است و سبب شده است که جهانگردان زیادی همه‌ساله تور لحظه آخری آذربایجان باکو را انتخاب و برای رزرو تور آذربایجان باکو اقدام کنند. جالب است که پشت این شهر قدیمی چهره مدرن و امروزی باکو پنهان است. مردم باکو در میدان زیبای فانتین موسیقی آذری گوش می دهند و یا در بلوار ساحلی باکو در امتداد دریای خزر قدم می زنند. تور لحظه آخری آذربایجان باکو علاوه بر فراهم آوردن فرصت بازدید از مناطق گردشگری زیبای این منطقه این امکان را به شما می دهد که با آذری های خوش زبان هم صحبت شوید و طعم کباب و آتش آذری را بچشید.

کشور آذربایجان دارای مناطق گردشگری و زیبای فراوانی است که در تور لحظه آخری آذربایجان باکو می توان به تماشای این زیبایی ها نشست. از جمله مکان های دیدنی آذربایجان می توان شهر قدیم باکو، بلوار ساحلی باکو، برج دختر، قصر شیروان شاه، پارک مفاخر، مرکز فرهنگی حیدر علی‌اف، میدان فانتین، موزه فرش آذربایجان، برج های شعله، موزه ملی تاریخ آذربایجان نام برد که در ادامه به معرفی چند مورد از مکان های گردشگری تور آذربایجان باکو می پردازیم که می توان در تور لحظه آخری آذربایجان باکو از این اماکن بازدید نمود.

قصر شیروان شاه

این قصر در شهر قدیم باکو قرار دارد و از جمله دیدنی های باکو به شمار می رود که در تور لحظه آخری آذربایجان باکو می توان از آن بازدید نمود. این قصر متعلق به سلسله شروان شاهان است. زمانی که وارد این حیاط اصلی کاخ شوید دروازه کوچکی سمت چپ مشاهده می کنید که ورودی دیوان خانه است. دیوان خانه ساختمانی است گنبدی شکل با 8 ضلع که شروان شاه خلیل الله اول جلسه دیوان خود را اولین بار در آنجا تشکیل داد. این کاخ دارای مسجدی است که سه ورودی مختلف دارد یکی از این ورودی ها برای شاه، یکی برای ورود بانوان و دیگری برای کارکنان قصر بوده است. در تور آذربایجان باکو می توانید با استفاده از راهنمای صوتی انگلیسی استفاده و به اطلاعات کامل و جالبی در مورد تاریخچه قصر دست یابید. اگر دیدن اماکن تاریخی و کسب اطلاعات درباره آن ها را دوست دارید رزرو تور آذربایجان باکو یکی از بهترین گزینه هایی است که می توانید به آن فکر کنید پس قیمت تور آذربایجان باکو را چک کنید.

برج دختر

برج دختر که در آذری به قیز قالاسی و در انگلیسی به آن میدن تاور گفته می شود مهم ترین نماد تاریخی باکو است. از بام این برج که 29 متر ارتفاع دارد می توان دیدنی های باکو به خصوص شهر قدیم و خلیج باکو را تماشا کرد. قدمت بنای اولیه این برج بیش از 1000 سال تخمین زده شده است اما قدمت سازه فعلی آن به قرن 12 برمی گردد. همان‌طور که گفته شد این برج دارای 29 متر ارتفاع است و ضخامت دیوارهایش به 5 متر می رسد که با توجه به قدمت آن سازه ای شگفت‌انگیز برای آن زمان بوده است. با رزرو تور آذربایجان باکو و با توجه به مناسب بودن قیمت تور آذربایجان باکو این فرصت را برای بازدید از این مکان زیبا به خود دهید.

میدان فانتین

میدان فانتین یکی دیگر از اماکن دیدنی باکو به شمار می رود که پاتوق خرید، پیاده روی و مکانی بسیار جذاب و شاد برای گذراندن اوقات فراغت اهالی باکو است و البته مکانی بسیار جذاب برای کودکان محسوب می شود. نورپردازی فواره‌ها و سر و صدای کودکان شب های این میدان را دوچندان زیبایی می بخشد. این مکان برای آن ها که رزرو تور آذربایجان باکو را انجام می دهند بسیار جالب است و خاطرات خوبی را از تور آذربایجان باکو برای آنان به جا می گذارد. قیمت تور آذربایجان باکو از جمله نکته های مهمی است که شما برای رزرو تور آذربایجان باکو بایستی از آن اطلاع داشته باشید تا بتوانید تور مناسبی را برای مقصد خود انتخاب کنید.

برج های شعله

این سه برج شیشه ای با انحنای سینوسی و رنگ آبی، بلندترین آسمان خراش های شهر باکو هستند که نماد معماری معاصر آن به شمار می روند. برج های شعله دارای 160 تا 180 متر ارتفاع هستند. در طراحی این برج ها از آتش الهام گرفته شده است و نورپردازی شب های آن به گونه‌ای است که همانند شعله های آتش دیده می شوند. شب ها از دورترین نقاط شهر هم این برج ها قابل دیدن هستند. برخی از شب ها این سه برج به رنگ پرچم جمهوری آذربایجان در می آیند. تعدادی از رستوران های خوب باکو نیز در اطراف این برج ها قرار دارند. اگر علاقه‌مند به دیدن این برج های زیبا هستید توصیه می شود قیمت تور آذربایجان باکو را مورد بررسی قرار دهید و نسبت به رزرو تور آذربایجان باکو اقدام کنید.

موزه فرش آذربایجان

شاید شما هم شنیده باشید که فرش های آذربایجان دارای شهرتی جهانی هستند. از این رو در تور لحظه آخری آذربایجان باکو به آن پرداخته می شود. نقش و نگار زیبای این فرش ها چشم همه بازدید کنندگان را به خود خیره می کند. موزه فرش آذربایجان محل نگه داری مجموعه بی نظیری از فرش ها و قالی های دست باف آذری است. از سال 2014 موزه فرش آذربایجان به این ساختمان منتقل شد؛ طراحی این ساختمان شبیه فرش لوله شده ای است. اگر از جمله علاقه‌مندان به فرش های زیبا و جذاب هستید بازدید این موزه را از دست ندهید و همین حالا قیمت تور آذربایجان باکو را بررسی کنید و با رزرو تور آذربایجان باکو از موزه فرش آن در باکو دیدن نمایید. این موزه مکان بسیار مناسبی است تا شما اطلاعات کاملی در خصوص تاریخچه فرش آذری و ایرانی به دست آورید. با رزرو تور آذربایجان باکو این فرصت را برای خود فراهم آورید. برای این کار کافی است قیمت تور آذربایجان باکو را نگاهی بیندازید.

هتل های باکو