تورهای بلغارستان

عنوان ایرلاین اقامت قیمت از آژانس
موردی یافت نشد!

تور بلغارستان

تور بلغارستان وارنا


بلغارستان یکی از کشورهای بسیار زیبا دارای کوه های شگفت انگیز و بی نظیر است. این کشور از کشوهای بالکان است و در گذشته تحت سلطه امپراتوری عثمانی بوده است و به همین دلیل هم دارای فرهنگی ترکی، اروپایی است. پایتخت این کشور شهر صوفیه است. این کشور به سبب طبیعتی زیبا و بسیار سرسبز مورد توجه دوست داران طبیعت است و بسیاری از آنان علاقه بسیاری به گذراندن تعطیلات تابستانی و زمستانی خود در این کشور دارند که مسئله موجب شده است تور بلغارستان وارنا یکی از تورهای محبوب گردشگری باشد و همواره تعداد زیادی از گردشگران را از سراسر جهان به فکر جست و جوی قیمت تور بلغارستان وارنا می اندازد.


این کشور با توجه به دارا بودن جاذبه های توریستی فراوان شرکت های مسافرتی را به برگزاری تور لحظه آخری بلغارستان وارنا ترغیب می کند. سفر به این کشور دارای جذابیت های خاصی است که با رزرو تور بلغارستان وارنا می توانید این جذابیت ها را تجربه کنید. با اینکه نمی توان جاذبه های بلغارستان در یک متن کوتاه توصیف کرد اما در ادامه این مطلب تعدادی از اماکن زیبا و دیدنی بلغارستان معرفی خواهیم کرد. بلوگراد چیک (belograd chik)، صومعه ریلا (rila monastery)، سوزوپول (sozopol)، شهر قدیمی پلوودیو (Plovdiv old town)، نسبار(nessebar)، دهکده کوپریفشستیتسا(koperivishtitsa)، ولیکو ترونوو (veliko taranovo)، هفت دریاچه (seven black)، سواحل دریای سیاه (the black beaches)، ملنیک (melnik) از جمله جاذبه های دیدنی بلغارستان هستند که در ادامه به جزئیات بیشتری درباره تعدادی از این اماکن می پردازیم.


بلوگراد چیک belograd chik


شهر بلوگردا چیک صوفیا بین دو کوه ودرنیک و ونستا و در 182 کیلومتری شمال غرب صوفیا واقع شده است. قلعه های بلوگراد چیک، دست سازه های بشر هستند که در برابر مجموعه ای از صخره های خیره کننده قرار دارند و این ترکیب منظره ای زیبا و سراسر شگفتی را رقم زده است. صخره های بلوگرادچیک با هماهنگی عجیب و غریبی که دارد به عنوان نامزد یکی از عجایب هفتگانه در طبیعت انتخاب شده اند. تور لحظه آخری بلغارستان وارنا یکی از بهترین فرصت هایی است که می توان این زیبایی های خیره کننده را به نظاره نشست.


سوزوپول sozopol


سوزوپول یکی از قدیمی ترین شهرهای بلغارستان و در امتداد خط ساحلی دریای سیاه و در 35 کیلومتری جنوب بورگاس واقع شده است. این شهر تاریخی و زیبا به عنوان آپولونیا شناخته می شد که دلیل این نام گذاری معبدی به نام آپولو بود. شما می توانید در میان شهر قدیمی با خانه های چوبی روزی آرام و جذاب را سپری کنید. با رزرو تور بلغارستان وارنا می توانید از زیبایی های سوزوپول لذت ببرید و در امتداد ساحل بر روی سنگ ها از آفتاب زیبا لذت ببرید. با توجه به مناسب بودن قیمت تور بلغارستان وارنا و رزرو تور بلغارستان وارنا این فرصت را برای بازدید از منطقه زیبای سوزوپول فراهم کنید.


صومعه ریلا rila monastery


صومعه ریلا تنها 2 ساعت با جنوب شهر صوفیه فاصله دارد این صومعه جذاب و زیبا که به بیت المقدس بلغارستان نیز مشهور است در کوه های جنگلی قرار دارد. نام این صومعه نامش را از زاهد گوشه نشین قرن دهم St. Ivan of Rilski گرفته شده بود. این صومعه پس از یک‌بار سوختن بعدها در طول قرن ها مورد بازسازی قرار گرفت که آخرین تغییرات و بازسازی آن مربوط به دهه 1800 میلادی است. زیبایی های این صومعه جالب و جذاب را می توانید بعد از بررسی قیمت تور بلغارستان وارنا و با رزرو تور بلغارستان وارنا در سفر به این کشور زیبا و دوست داشتنی تجربه کنید.
این صومعه دارای طاق های زیبای کاملاً هماهنگ، سقف های کاشی کاری شده و پنج گنبد با ارتفاع زیاد است که هرکسی از دیدن این منظره در تور لحظه آخری بلغارستان وارنا شگفت زده خواهد شد.


شهر قدیمی پلوودیو Plovdiv old town


این شهر حدود 6000 سال پیش تأسیس شد و روی تپه ای قرار دارد که بعدها به 7 تپه دیگر وسعت یافت اما در اوایل قرن 200 یکی از آن ها از بین رفت. این شهر دارای سبک معماری دوره رنسانس بلغاری است و دارای خانه های رنگارنگ بسیار زیبایی است که این شهر را جذاب و دیدنی می کند. این شهر دومین شهر بزرگ بلغارستان است. بالا رفتن از تپه با گالری ها و موزه های دیدنی این شهر قدیمی بسیار جذاب خاطره انگیز است. این مکان یکی از جاذبه های دیدنی بلغارستان است که می توان با رزرو تور بلغارستان وارنا زیبایی های آن را تجربه کرد.


برج های این شهر قدیمی در مرکز آن قرار دارند. این شهر به دو بخش قدیمی و مدرن تقسیم می شود. شهر قدیمی پلوودیو تنها شهری و از نظر سبک معماری با آتن و روم قابل قیاس است. دژها و برج های نظامی و حفاظتی، سیستم مهندسی بی نظیر، سنگفرش های با شکوه و مستحکم این شهر را به یکی از زیباترین اماکن گردشگری بلغارستان تبدیل کرده است. زیبایی های جذاب بلغارستان قیمت تور بلغارستان وارنا را برای جهان گردان و دوست داران تاریخ دارای اهمیت کرده است.


نسبار nessebar


این شهر یکی دیگر از شهرهای باستانی بلغارستان است که در تور لحظه آخری بلغارستان وارنا مورد بازدید قرار می گیرد. این شهر به عنوان مروارید دریای سیاه نیز مشهور بود. رومی ها، یونانی ها، بیزانس ها، بلغارها، عثمانی ها و صلیبیون باعث گسترش این شهر تاریخی شدند و شبه جزیره ای که در آن قرار دارد قدرت بخشیدند و آن را توسعه دادند. این شهر در گذشت زمان و از زمانی که به عنوان محل مسکونی تراکیا بنا شد با نام مِنِبریا شهرت یافت. این شهر با زیبایی های فراوان خود همگان را به رزرو تور بلغارستان وارنا ترغیب می کند. نسبار همچنین دارای 40 کلیسای آجری بسیار زیباست که قدمت آن ها به قرن 5 باز می گردد و در تور لحظه آخری بلغارستان وارنا می توانید این کلیساهای آجری زیبا را مشاهده کنید.


دهکده کوپریفشتیتسا koprivshtitsa


از دیگر اماکن دیدنی بلغارستان دهکده ای بسیار زیبا به نام کوپریفشتیتسا است که حدود دو ساعت از شرق صوفیه پایتخت بلغارستان فاصله دارد. این دهکده سراسر زیبایی و دارای آثار تاریخی و موزه ای که گنجینه سلاح های قدیمی و تجهیزات کشاورزی، لباس های ملی، تجهیزات کشاورزی و آثار هنری و جواهرات است. با توجه زیبایی های موجود در این دهکده شاید شما هم جزء آن دسته از کسانی باشید که قیمت تور بلغارستان وارنا را بعد از دیدن مناظر زیبای این کشور مورد بررسی قرار خواهید داد.


وارنا


شهر ساحلی وارنا که سومین شهر بزرگ بلغارستان به شمار می رود بر کرانه دریای سیاه و در نزدیکی دریاچه وارنا قرار دارد و از بندرهای مهم شرق بلغارستان است. اگر قیمت تور بلغارستان وارنا را چک کرده باشید خواهید دید که تور لحظه آخری بلغارستان وارنا ارزش این را دارد که یک‌بار زیبایی های این کشور جذاب و دوست داشتنی را تجربه کنید. وارنا این شهر بندری زیبا 350 هزار نفر جمعیت دارد و یکی از شهرهای فعال و در حال توسعه ای است که از جاده های ارتباطی خوبی برخوردار است. وارنا به سبب نزدیکی به دریا و زیبایی های خاص خود به عنوان یک تفریحگاه ساحلی شهرتی بین‌المللی دارد و سالانه بسیاری از گردشگران را به انتخاب تور لحظه آخری بلغارستان وارنا ترغیب می کند.

 

هتل های بلغارستان