تور تور لحظه آخری

تور لحظه آخری چیست ؟

تور لحظه آخری یا همان  Last minute  به تورهایی اطلاق می شود که فاصله ثبت نام تا حرکت تور در حداقل بازه زمانی ، معمولا بین یک تا سه روز میباشد و عمدتا مختص مسیرهایی است که نیاز به ویزا ندارند.

تور لحظه آخری استانبول و تور لحظه آخری آنتالیا و یا تور لحظه آخری گرجستان و تور لحظه آخری ارمنستان از این دسته تورهای لحظه آخری بشمار می روند.

دلیل ارایه تورهای لحظه آخری این است که سهمیه چارتر شده توسط آژانس مسافرتی هنوز بصورت کامل بفروش نرفته و خالی مانده است.در این حالت ممکن است تخفیفات و آفرهای مسافرتی نیز شامل این تورها گردد.

در صورت خالی ماندن سهمیه پروازی، آژانس مسافرتی ضرر هنگفتی را متحمل می گردد و به این دلیل برای جبران بخشی از زیان، قیمت تور لحظه آخری ارزان و قابل رقابت است.

تور لحظه آخری در هر دو مسیر داخلی و خارجی ارایه می شود.مسیرهایی که نیاز به تهیه ویزا دارند نیز ممکن است از سه روز تا یک هفته مانده به تاریخ حرکت تور بصورت آفر و یا لحظه آخری بفروش رسند. برخی از آژانس ها با تبلیغات پیامکی و برخی دیگر از طریق سایت ها اطلاع رسانی این تورها را انجام می دهند.

از نظر کیفیت خدمات گردشگری، تورهای لحظه آخری با تورهای عادی تفاوت چندانی ندارند و در صورتی که از آژانس های معتبر تهیه شوند تجربه شیرینی از سفر را برای شما به ارمغان می آورند.

مخاطبین تورهای لحظه آخری با توجه به ضیق زمان می بایست مدارک سفر و لوازم مورد نیاز مسافرت خود را آماده داشته باشند . معمولا تورهای لحظه آخری قابلیت ابطال نداشته و در صورت ابطال هزینه کامل دریافت می گردد . تنها به این دلیل ساده که فرصت فروش مجدد برای آژانس ها از دست می رود.

هتل های تور-لحظه-آخری