تورهای دبی

عنوان ایرلاین اقامت قیمت از آژانس

تور دبی

تور دبی : آفتاب و خرید


دبی از سریال‌های‌ هالیوودی و رختکن‌های فوتبال بریتانیا وارد مجموعه واژگان دنیای ثروت و شهرت جهان شد. اگر نمی توانید این شهر را روی نقشه بیابید، یک روزنامه یا مجله را باز کرده و در آنجا حتما نام دبی را خواهید یافت. دبی در داستان فوتبالیست مشهوری است که در یک شهرک خانه‌ای خریده که از فضا دید می شود یا در داستان دو ستاره ‌هالیوود است که در بلندترین هتل دنیا با تور دبی مسافرت کرده اند . تعداد معدودی از افراد درباره دبی در دهه آخر قرن 20 شنیده بودند. در آن زمان حتی اگر کسی چیزی هم شنیده بود مربوط به نفت و فرودگاه و اتومبیل‌های لوکس در مغازه‌های بدون مالیات می شد. با این حال امروزه همه چیز به سرعت پیشرفت کرده و دبی به مرکز تجارت و گردشگری در خاورمیانه و مقصد همیشگی ستاره ها تبدیل شده است. بایرن مونیخ و چلسی نیز برای تمرین خود به اینجا می‌آیند.

شما در دبی می‌توانید تایگر وود را در حال گلف بازی، راجر فدرر را در حال بازی تنیس، فرانکلی دتوری را در حال سوارکاری ببینید. حتی شاید یک افسانه راک یا خواننده پاپ را ملاقات کنید که با تور دبی مسافرت کرده است . دبی دارای جشنواره فیلم بین المللی مخصوص خود بوده و میزبان اصلی کریکت جهان است که پس از 96 سال برگزاری در‌هالیوود در سال 2005 به اینجا نقل مکان کرد.اما این دبی است. ستاره خیال انگیز و وسوسه کننده جهان گردشگری که چندین دهه تلاش کرده تا به موفقیتی یک شبه دست یابد، تا همه درباره آن، آسمان خراش‌هایش، ساحل جذاب و مسافران تجاری و توریستی آن بشنوند. دبی که در گذشته دارای شرایط دشواری بود اکنون به موناکوی خاورمیانه تبدیل شده است.


دبی پایتخت دومین امارت بزرگ از هفت امارت یا شیخ نشین است که امارات متحده عربی (UAE) را تشکیل می‌دهند. ابوظبی که در شمال شرقی این پایتخت فدرال قرار دارد، در سواحل جنوبی خلیج فارس میباشد. همچنین با کشور عمان دارای مرز زمینی است. امارات3885 کیلومتر مربع جلگه ساحلی و تپه ماسه‌ای را به همراه کوه‌های بی آب و علف، سلسله جبال حجر در شرق تحت پوشش قرار داده و منطقه محصور حتی اطراف دبی را احاطه کرده. خط ساحلی دبی با 72 کیلومتر امتداد نسبتا کوتاه است. منطقه جمیرا در جنوب شهر دارای سواحل ماسه‌ای خوبی به همراه هتل‌های تفریحگاهی لوکس است و باعث شده تا دبی پس از مصر دومین مقصد محبوب گردشگری در خاورمیانه باشد. کمی دورتر در امتداد ساحل در جبل علی، بزرگترین بندر ساخت دست انسان در جهان با ظرفیت هفت میلیون بشکه از 125 خط کشتی در 71 لنگرگاه به حفظ موقعیت تاریخی این شهر به عنوان مرکز استراتژیک جهان کمک کرده است. این خط ساحلی با کاهش فضا برای افزودن تفریحگاه‌ها با سه جزیره مصنوعی نخل مانند گسترش یافته است. این جزایر یا مجمع الجزایر پالم دبی ساخت دست انسان هستند که مانند نقشه جهان بوده و با ابوظبی دارای مرز آبی می‌باشند. این پروژه‌های مسحور کننده که با دستور شیخ محمد بن رشید آل مکتوم، جانشین برادرش به عنوان امیر امارات در سال 2006، ساخته شدند دارای یک هدف بودند، گسترش زیرساخت ها برای 15 میلیون بازدیدکننده سالانه از دبی تا سال 2010.

 


تمام برندهای اصلی دنیا در مراکز خرید امارات در خیابان شیخ زاید، مرکز خرید ابن بطوطه در جبل علی، بردبی، مرکز خرید مرکاتو با فضای ایتالیایی در جمیرا و سوق مدینه جمیرا در ساحل از جدیدترین‌ها هستند که به گزینه‌های قدیمی شامل مرکز شهر دیره، مرکز خرید وافی و بلوار شیک برج‌های امارات اضافه شده اند. مرکز خرید دبی در برج دبی با 836000 متر مربع وسعت در خیابان شیخ زاید عنوان بزگترین مرکز خرید جهان را به خود اختصاص داده است. خرید تور دبی از بهترین گزینه‌هاست.


دبی از نظر تاریخی حتی قبل از کشف نفت در امارات در سال 1966 شهر تاجران و بازرگانان بوده است.شیخ مکتوم بن حشر آل مکتوم از سال 1894 برای ورود تاجران ایرانی، بلوچی از پاکستان فعلی و هند برای اقامت در این شهر گمرکی دریافت می‌کرده است. واحد پول امارات درهم بوده و علامت اختصاری آن AED می باشد. در سال‌های ابتدایی قرن 20، دبی از نظر تجاری به ویژه در زمینه مروارید و طلا به شکوفایی رسید. اما این ثروت انبوه جدید پس از سال 1969 وارد دبی شد. در این سال تولید نفت آغاز شد. تولید نفت در سال 1991 با 410000 بشکه در روز به اوج خود رسید و از آن دوران به بعد سیر نزولی داشته است. در واقع متخصصان پیش بینی کرده بودند که ذخایر نفت دبی تا سال 2010 به پایان می‌رسد.این شهر روی نفت ساخته شده اما به آینده‌ای بدون درامد طلای سیاه پیش می‌رود. خانواده حاکم مکتوم، استراتژی تغییر اقتصاد دبی از وابستگی به هیدروکربن به تجارت و گردشگری را در دستور کار خود داده است. نکته کلیدی این استراتژی ایجاد مناطق آزاد تجاری همچون مرکز مالی بین المللی دبی، شهر اینترنت دبی، شهر رسانه دبی، دهکده دانش و شهر استودیو دبی می‌باشد. بازیگران اصلی تجارت جهانی دفاتر منطقه‌ای خود را در دبی تاسیس کرده‌اند که این کار باعث حضور 200 ملیت و جمعیت کلی یک تا دو میلیون نفر در دبی شده است. این تغییر ساختار اقتصادی با موفقیت عمل کرده و بخش غیر نفتی 96 درصد تولید خالص داخلی را در دست دارد.


هواپیمایی امارات یکی از نمونه های بارز و سمبل موفقیت تجاری و توریستی دبی ، بزرگ‌ترین شرکت هواپیمایی در خاورمیانه است به نقل از سایت معتبر فلایت رادار این شرکت در حال حاضر نزدیک به ۳۰۰ هواپیمای فعال و تعداد زیادی نیز در دست سفارش دارد. طبق آخرین برآورد بیش از ۱۸ هزار خدمه پرواز را به خدمت گرفته است و در هفته بیش از ۳٫۴۰۰ پرواز به ۱۳۳ شهر واقع در ۷۴ کشور جهان، انجام می‌دهد،هواپیمایی امارات در سال های مختلف همواره به عنوان بهترین شرکت هواپیمایی جهان انتخاب شده است و تور دبی نیز با امارات هواداران بسیاری دارد. از دیگر خطوط هوایی امارات می توان به الاتحاد با مرکزیت ابوظبی و ایر عربیا با مرکزیت شارجه که در تور دبی ارزان از آن استفاده می شود اشاره کرد.


آفتاب، خرید ، دیدنی های دبی
تور دبی یک مقصد تعطیلات برای تمام طول سال است که قاعدتا باید آب و هوایی عالی داشته باشد. هوای دبی 12 ماه سال آفتابی است. اما درست است که در تابستان از ژوئن تا سپتامبر گرما با رطوبت بالا در ساحل به 48درجه هم می‌رسد و گزینه‌های فعالیت در هوای آزاد محدود می‌شود. اما از اکتبر تا می، هوای شبه استوایی دبی با حداکثر دمای روز از 24 تا 37 درجه سانتی گراد و رطبت پایین و بارندگی اندک بسیار مطبوع است.

دبی بهشت خرید 
 تمام برندهای اصلی دنیا در مراکز خرید امارات در خیابان شیخ زاید، مرکز خرید ابن بطوطه در جبل علی، مجموعه بور جو...در بردبی، مرکز خرید مرکاتو با فضای ایتالیایی در جمیرا و سوق مدینه جمیرا در ساحل از جدیدترین‌ها هستند که به گزینه‌های قدیمی شامل مرکز شهر دیره، مرکز خرید وافی و بلوار شیک برج‌های امارات اضافه شده اند. مرکز خرید دبی در برج دبی با 836000 متر مربع وسعت در خیابان شیخ زاید عنوان بزگترین مرکز خرید جهان را به خود اختصاص داده است. با این حال مرکز خرید عرب نیز از بهترین گزینه‌هاست. تمام برندهای لوکس دنیا در  مرکز خرید دبی در برج دبی با 836000 متر مربع وسعت در خیابان شیخ زاید عنوان بزگترین مرکز خرید جهان را به خود اختصاص داده است بوفور به چشم می خورند. خرید تور دبی از بهترین گزینه‌هاست.


موزه دبی
قدیمی ترین بنای بازمانده در بر دبی قلعه الفهیدی است که میان سال 1787و 1799 برای محافظت از مسیر زمینی به سمت شهر ساخته شده بود. این قلعه با حال و هوای پرتغالی سکونتگاه حاکم و محل اجناس دولت در گذشته نیز بوده است. هچنین ساکنین ساحلی در هنگام حمله به این قلعه پناه می‌آوردند. این قلعه از سال 1971 میزبان موزه دبی شده است (شنبه-پنجشنبه، 8:30 صبح تا 8:30 شب، جمعه 8:30 تا 20:30، با هزینه ورودی). خود بنا-ساده، مربعی با دیوارهای بلند و برج‌هایی در چهار گوشه و پوشیده از رنگ آفتاب سوخته-با وجود فرسودگی جذاب است و میان بلوک‌های آپارتمانی مدرن و بناهای اداری خیابان الفهدی به چشم می‌آید در میدان کنار این قلعه یک داو صید مروارید قرار دارد. نکته جالب در مورد این قلعه کیفیت مجموعه‌های به نمایش درآمده است که عمدتا" در گالری‌های زیر زمینی قرار دارند.همه چیز از مرور کلی ساخت و ساز دبی تا بازسازی دقیق صحنه‌های زندگی روزمره در دوران قبل از نفت، با روش ارائه مدرن و خلاقانه باعث شده تا این موزه به نمایشگاهی باور نکردنی تبدیل شود. در میان آثار به نمایش در آمده در اینجا می‌توان به یافته‌های مکان باستان شناسی در القصیص و جمیرا مربوط به عصر آهن و قرن ششم اشاره کرد.

دبی قدیم : بستکیه
بستکیه در اواسط دهه 90 توسعه پیدا کرد . ساکنین ابتدایی اینجا تاجران ثروتمند بستک و لنگه در ساحل ایران بودند. آن‌ها که به دلیل نزدیکی به مغازه‌هایشان در سوق عرب در همین نزدیکی میان سال‌های 1902 و 1950 در اینجا ساکن شدند، خانه‌های بادگیر را در اینجا ساختند، بادگیرهای معروف بستکیه که گاهی تا 15 متر نیز ارتفاع دارند شکل ابتدایی تهویه مطبوع هستند-چهار طرف هر برج مربعی باز است تا سیم از طریق آن وارد اتاق‌های زیرین شود. این اتاق‌ها برای خواب یا صرف نهار بودند.


مسجد جمیرا
اولین تجربه جمیرا برای بازدیدکنندگان هتلی است که در آن اقامت می‌کنند. از تفریحگاه ساحلی دبی مارینا نزدیکترین مرکز شهر به برج‌ها و تفریحگاه ساحل جمیرا شرایتون در نزدیکی جبل علی حدود 63 کیلومتر دورتر، ساحل جمیرا دارای بهترین هتل‌های تفریحی در خلیج فارس است. با این حال وقتی صحبت از تماشای مناظر باشد یکی از بهترین گزینه‌ها برای برنامه ریزی تور مسجد جمیرا در انتهای جاده جمیرا است. این مسجد که از سنگ و به سبک فاطمیون میان ساله‌ای 1975 و 1978 ساخته شده تنها مسجدی در شهر است که افراد غیر مسلمان اجازه ورود به آن را دارند. مرکز فرهنگی شیخ محمد روز‌های یکشنبه و پنجشنبه تورهای دبی را برنامه ریزی می‌کند که ساعت 10 صبح شروع می‌شود.


برج العرب و ساحل جمیرا
اگر یک منطقه با حضور دبی به عوان یک مقصد تعطیلاتی ساحلی در سالهای اخیر همراه باشد همان منطقه ساحلی جمیرا است که عمدتا" با نام‌هایی همچون گروه جمیرا شنیده می‌شود. در جمیرا چیزی بیش از یک اسم وجود دارد: خط ساحلی معروفی که در سرتاسر جهان به ساحل جمیرا شهرت دارد. از جمیرا آغاز می‌شود اما بخش اعظم آن در ام القسیم و الفصوح واقع شده است. مهم ترین ویژگی این ساحل هتل برج العرب 321 متری آن در ام القسیم و نه جمیراست.


برج خلیفه که بزرگترین ساختمان جهان و سمبل معماری مدرن دبی است و در کتاب رکوردهای گینس ثبت شده را نیز باید با 828 متر ارتقاع به این فهرست اضافه کرد. پارک های آبی در دبی و آکواریوم دبی همواره طرفداران خود را دارد.

 

هتل های دبی