تور گرجستان

تور گرجستان : تفلیس و باتومی

تور گرجستان


گرجستان کشوری در شرق اروپا با فرهنگ غنی و پیشینه تاریخی از جمله کشورهایی است که سالانه تعداد زیادی از گردشگران جهان را به خود جذب می‌کند.این کشور به واسطه طبیعت زیبای خود توانسته است توجه شرکت‌های مسافرتی و جهانگردان را به خود معطوف کند و تور گرجستان را به یکی از محبوب‌ترینانتخاب‌های پیش روی هر گردشگری تبدیل کند.
این کشوربه سبب تنوع جاذبه‌های توریستی از جمله جنگل‌ها، آبشارها، کوه‌های با شکوه، قلعه‌های قرون وسطی و کلیساها،حمام‌ها، غارهای عمیق و سواحل سنگی همواره توجه هر توریستی را به خود جلب می‌کند تا آن جا که هر کسی که قصد سفر به طبیعتی جذاب و زیبا را داشته باشد به جستجوی قیمت تور گرجستان وادار می‌کند.
شاید این سؤال برای شما پیش آید که چه چیزی در گرجستان وجود دارد که این کشور را به یکی از محبوب‌ترین مقاصد گردشگری جهان تبدیل کرده است؟و بسیاری از عاشقان تاریخ و فرهنگ را به رزرو تور گرجستان ترغیب می‌کند.برای اینکه متوجه پاسخ سؤال خود شوید این مطلب را تا پایان دنبال کنید.
همان طور که گفته شد این کشور دارای تاریخ و فرهنگ غنی است و آثار به جا مانده تاریخی، زیبایی خیره کننده‌ای به این کشور بخشیده است و همین موضوع باعث شده تا برای دوستداران فرهنگ و تاریخ تجربه‌ای جدید رقم بخورد به گونه‌ای که این احساس به آن‌ها دست دهد که به گذشته‌ای دور سفر کرده‌اند و قدم زدن در این فضای تاریخی را به خاطر بسپارند و به عنوان تجربه‌ای نو از آن یاد کنند. از این رو هرکسی که تور لحظه آخری گرجستان را برمی‌گزیندبرای لحظاتی هم که شده است سفر به گذشته را تجربه می‌کند.
علاوه بر جاذبه‌های تاریخی گرجستان، طبیعت این کشور نیز به سبب تنوع بالا از موارد دیگری است که قیمت تور گرجستان را مورد توجه هر گردشگری قرار می‌دهد به گونه‌ای که به طور جدی به تور لحظه آخری گرجستان فکر و برای رزرو تور گرجستان اقدام کنند. در ادامه این مطلب چند مورد از جاذبه‌های دیدنی را معرفی می‌کنیم.


جاذبه‌های دیدنی گرجستان


از اماکن جذاب و دیدنی گرجستان می‌توان به تفلیس، متسختا (Mtskheta)، چیاتورا (Chiatura)، باتومی (Batumi)، اوپلیستسیخه (Uplistsikhe)، اوشگولی و مجموعه روستاهای سوانتی (Ushguli& other villages in Svaneti)، سیغناغی (Sighnagi)، شاتیلی خوسورتی (ShatiliKhevsureti)، کازبگی (Kazbegi)، باخمارو (Bakhmaro)، واردزیا (Vardzia)،دره‌های مارتویلی (The Canyons of Martvili) اشاره کرد. که در ادامه به معرفی جامع‌تر چند مورد از این اماکن می‌پردازیم.


تفلیس


نام تفلیس را به احتمال زیاد شنیده‌اید و می دانید که پایتخت کشور گرجستان این شهر زیباست. این شهر را می‌توان به عنوان یکی از بهترین مقاصد خود در تور گرجستان انتخاب کرد چرا که این شهر بر کرانه رودخانه متکواری (رود کر) و درست در بین چند رشته کوه واقع شده است. این شهر از قرن پنجم میلادی به عنوان پایتخت گرجستان انتخاب شده است و تنوعی که در نوع معماری آن وجود دارد به پیشینه تاریخی این شهر بر می‌گردد. اگر قیمت تور گرجستان را بررسی کرده‌اید و به این نتیجه رسیدید که تور لحظه آخری گرجستان را انتخاب کنید بازدید از تفلیس را حتماً تجربه کنید. با قدم زدن در خیابان‌هاعلی‌الخصوص در قسمت رنگارنگ شهر و قدیمی آن احساس منحصر به فردی به تجربیات خاص خود اضافه کنید. قلعه ناریکالا از دیگر مکان‌هایی است که در تور گرجستان و در شهر تفلیس می‌تواند خاطره بی نظیری را در خاطر شما به جا بگذارد. برای رسیدن به بالای این قلعه بایستی از تله‌کابین در نظر گرفته شده استفاده کنید.
اگر شما هم جزء آن دسته از افرادی هستید که تجربیات خاص و منحصر به فرد را دوست دارید با توجه به مناسب بودن قیمت تورگرجستان انتخاب تور لحظه آخری گرجستان به شما پیشنهاد می‌شود.


واردزیا


واردزیا صومعه‌ای با شکوه در دل کوهی در جنوب گرجستان است. این شهر به عنوان پایتخت مذهبی گرجستان نیز شناخته می‌شود. شاید شما هم دوست داشته باشید مکان زندگی کوتوله‌ها در فیلم «ارباب حلقه‌ها» را از نزدیک ببینید تور لحظه آخری گرجستان این فرصت را برای شما فراهم می‌آورد تا صومعه مخفی به جا مانده از دوره پادشاهی تامار را از نزدیک ببینید و مکانی شبیه به آنچه که در ارباب حلقه‌هادیده‌اید را مشاهده کنید. جالب است بدانید که تامار اولین پادشاه زنی است که به عنوان یک پادشاه و نه یک ملکه در تاریخ گرجستان تاج گذاری شد. واردزیا صومعه مخفی گرجستانتا پیش از چند زلزله ازدیدها مخفی بود. برای دیدن این مکان زیبا و جذاب تنها نیاز است که قیمت تور گرجستان را چک کنید و با انتخاب تور لحظه آخری گرجستان سفر خود را به گرجستان آغاز کنید.


چیاتورا


چیاتورا که یکی از شهرهای معدنی پررونق گرجستان است در گذشته در میان دره‌های شیب دار و عمیق قرار داشته است. در دهه 1800 میلادی این شهر به عنوان کُلنی استخراج معدن بنا شد. در دولت استالین و حدود 150 سال پس از بنای این شهر، سیستم ماشین‌های کابلی که به آن «مسیر طنابی» گفته می‌شد برای جابه‌جاییسریع‌تر کارگران به معادن راه اندازی و به کار گرفته شد. هر گوشه از شهر چیاتورا به وسیله ماشین‌های کابلی به معادن آن وصل می‌شد و همین مسئله سبب شد که این شهر به «شهر کابلی» شهرت یابد. رزرو تور گرجستان این فرصت را فراهم می‌آورد تا چیاتورا که یکی از مکان‌های دیدنی گرجستان است ومی‌توان روح امپراتوری شوروی را در آن احساس کرد بازدید کنید. کافی است لحظاتی از وقت خود را برای بررسی تور گرجستان بگذارید و قیمت تور گرجستان را مورد بررسی قرار دهید.


باتومی


باتومی دومین شهر بزرگ گرجستان محسوب می‌شود. این شهر مدرن و زیبا بر کرانه دریای سیاه قرار گرفته است. زمانی که در این شهر قدم می‌زنید احساس می‌کنید خارج از مرزهای گرجستان هستید؛ درست کمی بعد از شنیده شدن صدای ناقوس کلیسا، صدای اذان در کوچه‌ها طنین انداز می‌شود و حس متفاوتی به شما دست می‌دهد. معماری متفاوت این شهر که تلفیقی از سبک آسیایی، اروپایی است مجسمه‌ها، برج‌ها و ساختمان‌هایی را در خود جای داده است که ساخت معمارانی خوش فکر هستند. نور پردازی‌های زیبای این شهر که در شب جلوه‌ای متفاوت به آن می‌دهند باعث می‌شودساختمان‌های اصلی شهر را به وضوح دید. باتومی شهری با جذابیت‌های خاص که هر توریستی را برای رزرو تور گرجستان ترغیبمی‌کند. اگر به سفر با قطار علاقه دارید و مسیر تفلیس تا باتومی را با قطار طی کنید این مسیر 5 ساعته برای شما سراسر زیبایی و جذابیت خواهد بود که با رزرو تور گرجستان بازدید از این زیبایی‌ها امکان پذیر خواهد بود.

هتل های گرجستان