جستجوی قیمت

عکاسی در سفر

ویژه - ۱۸ آبان ۱۳۹۶

مهم نیست عکاس ماهری  باشید! مهم نیست دوربین حرفه ای داشته باشید ! مهم این است که تمامی لحظات سفر را بتوانید ماندگار کنید.با رعایت برخی نکات می توانید تجربه ی سفر خود را بهتر به ثبت برسانید.


1.عکس از مردمان محلی: بسیاری از مردمان محلی با عکسبرداری شما از آنها مشکلی ندارند ولی باز هم باید اجازه بگیرید.در برخی از کشورها ،مردم در برابر گرفتن عکس، پول دریافت می کنند و یا کودکان به عنوان تشکر خواهان شیرینی هستند.

 

2.غروب با شکوه: به یاد داشته باشید، برای گرفتن عکس کامل از غروب خورشید باید یک ساعت قبل از اتفاق افتادن در محل حاضر شوید. برای اینکه عکس بهتری داشته باشید می توانید از یک سه پایه نیز کمک بگیرید.هنگام عکاسی می توانید نمای یک بنای زیبا و یا یک منظره را نیز در آن دخیل کنید تا عکس زیباتر شود.


3.ترکیب بندی: هنگام عکسبرداری از منظره، ترکیب بندی خود را کامل کنید. قانون سوم عکاسی این است که تمامی بخش های تصویر باید با رعایت تعادل در کادر قرار بگیرند. مرکز کادر باید حاوی نقطه کانونی باشد.


4.برنامه ریزی درست: برنامه ریزی همه چیز است و در انجام هر کاری مهم ترین مسئله است.تصمیم بگیرید که برای عکاسی به کجا خواهید رفت و چه تجهیزاتی احتیاج خواهید داشت. نقشه ی محل و راه ها را تهیه کنید تا در رفت و آمد دچار مشکل نشوید. برای عکاسی باید آرامش لازم را داشته باشید.


5.گرامی داشتن خاطرات: عکس از سفر، بهترین راه برای انتقال خاطرات سفر به خانواده و دوستان است.خود شما نیز برای یادآوری سفر، نیاز به عکس دارید. شما می توانید ماجراهای سفر را از طریق عکس ها با دوستان به اشتراک بگذارید و آنها را نیز در این شادی سهیم کنید.

نظرات

0 دیدگاه نوشته شده است، می توانید دیدگاه خود را بنویسید

افزودن نظر