تورهای باکو

عنوان ایرلاین اقامت قیمت از آژانس

تور باکو

باکو پایتخت کشور جمهوری آذربایجان بزرگترین شهر و بندر این کشور است و بر کرانه سربی دریای خزر و در شبه جزیره آب شوران قرار دارد. بر مبنای اسناد تاریخی، باکو یکی از کهن ترین شهرهای شرقی است. این منطقه همچنین یکی از مناطق نفت خیز جهان است.


به باور بسیاری، باکو از نام کهن پارسی بادکوبه می آید که اشاره به جایی دارد که شدت باد در آن زیاد است .زمستان های باکو نیز به کوبندگی توفان ها و بادهای خشن معروف است.

باکو از سه منطقه اصلی تشکیل شده: ایچری شهر (باستانی)، بخشی که در دوران سوسیالیستی بنا شده و اکنون در حال نوسازی است، دیگری بخش جدید و نوساز شهر است.

تنوع فرهنگ و زندگی در تور باکو، پایتخت آذربایجان، به زیبایی تمام دیده می شود و امکان تماشا و لمس تناقض و ترکیبی از زندگی شرق و غرب را برای بازدیدکنندگان فراهم می کند. تئاترها، موزه ها، کنسرت ها، نمایشگاه ها، فستیوال های بین المللی فرصت تماشای هنر آذربایجانی جدید و قدیم را در کنار هم فراهم می کنند.


هر ساله در حدود دو میلیون گردشگر از سراسر جهان از آذربایجان دیده می کنند که این رقم به طور مداوم در حال افزایش است. توسعه گردشگری این کشور براساس برنامه های استانی است و در همین راستا پیوندهایی با سازمان های بین المللی برقرار شده است. آذربایجان همچنین عضو سازمان جهانی گردشگری است. گردشگری داخلی نیز با حمایت دفاتر خدمات مسافرتی محلی توسعه یافته است. بیشترین نوع گردشگری داخلی این کشور از نوع فرهنگی و اکوتوریستی است. وزارت فرهنگ و گردشگری آذربایجان به دنبال توسعه گردشگری بین المللی در این کشور است.


آذربایجان از جمله کشورهای است که بیشتر در معرض نادیده شدن قرار دارد و در صورتی که فرصت بازدید از آن را با تور باکو به خود ندهید، نیمی از عمرتان بر باد رفته است.
کشور کوچک آذربایجان ترکیبی از مناظر منحصربفرد و آثار طبیعی، فرهنگی و معماری بسیار زیبا در کنار آداب و رسوم جالب توجه و تاریخ و فرهنگی غنی است که می توان آن را تشبیه به قطره ای از اقیانوس نمود که تمامی زیبایی های اقیانوس را یک جا در خود جای داده است.


تاریخ و فرهنگ آذربایجان در طول قرن ها الهام بخش تعداد بیشماری از سیاحان بین المللی بوده است. افرادی همچون پلینیوس، بطلیموس، مارکوپولو و بسیاری دیگر سفرنامه هایی خواندنی از سرزمین افسانه ای آتش در مسیر جاده ابریشم به جا گذاشته اند.


در آذربایجان جاذبه های بسیاری از جمله قلعه های عظیم و مقبره های پادشاهان مشهور همچنان پابرجاهستند. مردمان این سرزمین نه تنها اجداد خود را به دست فراموشی نسپرده اند بلکه یاد و خاطره آنها را در آثار بسیاری همچون فرش های زیبا و سازه ها و ساختمان هایی با معماری خاص حفظ کرده اند. همین ویژگی های منحصربفرد آذربایجان باعث می شود هر ساله به تعداد گردشگران بازدیدکننده از این کشور افزوده شود.


کشور آذربایجان همچنین گنجینه ای ویژه از ذخیره گاه های طبیعی است که از انواع یازده اقلیم جهانی، تعداد نه عدد از انها در آن به چشم می خورد. جنگل، بیابان، مناظر کوهستانی، دشت های پهناور، چمنزارهای آلپی و دریاچه های زیبای این کشور در فصل های مختلف سال پذیرای گردشگران هستند. از دیگر ویژگی های این سرزمین، فراوانی آب های گرم و معدنی آن است که این کشور را تبدیل به یکی از مقاصد گردشگری سلامت برای بهره مندی از اسپاهای آن می کند.


یکی دیگر از جاذبه های طبیعی کشور آذربایجان، انواع رسوب های آتشفشانی در آن است. ذخایر طبیعی زمینی و زیرزمینی این کشور شامل نفت، گاز، آهن، طلا و کوبالت است. آذربایجان همچنین یکی از کشورهای حاشیه دریای خزر به عنوان بزرگترین دریاچه جهان است که از مهمترین زیستگاه های ماهی خاوریار است. سواحل دریای خزر در آذربایجان روحی شگفت انگیز دارد که بهشتی برای طرفداران تعطیلات ساحلی است و الهام بخش بسیاری از شاعران و نویسندگان بوده است.


برای تمامی گردشگران آذربایجان پیشنهاد سفر در شش مسیر گردشگری شامل مسیرهای آبشرون، شمال غربی، غربی، جنوبی، شمالی و نخجوان ارائه می شود. مسیرهای جایگزین دیگری نیز وجود دارند که اغلب در تور باکو به شهرهای کوچک و بزرگ توریستی ختم می شوند. از مهمترین مکان های گردشگری می توان به گنجه، شکی، شاماخی و گابالا اشاره کرد.

هتل های باکو